Mega-Lens Estetyka

22 114 01 11

22 114 01 11

Sztuczna tęczówka

Implant sztucznej tęczówki, to wysokiej jakość to implant medyczny wprowadzany do oka jako zamiennik tęczówki uszkodzonej w wyniku urazu lub u osób z wrodzoną, nieprawidłową budową oka.

Sztuczna tęczówka

Implant sztucznej tęczówki to wysokiej jakość to implant medyczny wprowadzany do oka jako zamiennik uszkodzonej w wyniku urazu tęczówki i osób z wrodzoną, nieprawidłową budową oka.

Współzałożyciel kliniki, Dr Marek Czubak, specjalista mikrochirurgii oka prowadzi zabiegi w zakresie wymiany tęczówki oraz jej rekonstrukcji po urazach oraz ubytkach oraz u osób cierpiących na anirydię czyli wrodzony brak tęczówek.

Aniridia polega na nieprawidłowej budowie oka, charakteryzującej się całkowitym lub częściowym braku tęczówki. To choroba genetyczna, która dotyka ludzi w chwili narodzin. Aniridia może powodować obniżenie ostrości widzenia i wzrost wrażliwość na światło (światłowstręt).

Aniridii mogą towarzyszyć również inne problemy okulistyczne. W okresie późnego dzieciństwa lub wczesnej młodości może wystąpić jaskra. Około 10 % chorych ma zmiany tylnego odcinka – niedorozwój dołka, hipoplazja t.n.II, szczelina. Zaćma dotyka od 50 do 85 % osób z aniridią. Wiele z tych problemów, schorzeń przyczynia się do stopniowej utraty wzroku.

Dla osób z brakiem tęczówki lub jej defektem, dostępna jest sztuczna tęczówka przygotowywana indywidualnie dla każdego pacjenta. Ręczna koloryzacja na podstawie oryginalnej fotografii naturalnej tęczówki, pozwala na idealne odwzorowanie uszkodzonej tęczówki. W przypadku braku tęczówek w obu oczach, sztuczne tęczówki wykonuje się podstawie wybranego przez pacjenta wzoru.

ArtificialIris dedykowana jest dla pacjentów z:

  • wrodzonym brakiem tęczówki (aniridia)
  • pourazowym brakiem tęczówki
  • pourazowym defektem tęczówki

ArtificialIris wykonane są z biokompatybilnego, zwijalnego silikonu. Implanty przygotowywane są w kształcie naturalnej tęczówki i mogą być wszczepiane zarówno w całości, jak i częściowo według indywidualnych potrzeb. Tęczówkę implementuje się przez niewielkie, ok.  2,2 mm nacięcie tkanek oka.

Ośrodek Mikrochirurgii Oka MegaLens, jest pierwszym komercyjnym ośrodkiem w Polsce, który przeprowadza operację wszczepienia zwijalnej tęczówki.