Mega-Lens Estetyka

22 114 01 11

22 114 01 11

Niechirurgiczna plastyka powiek

Precyzyjnie i bez użycia skalpela. Niechirurgiczna korekcja powiek to alternatywa dla inwazyjnego zabiegu blefaroplastyki w przypadku mało i średnio nasilonej wiotkości skóry.

Niechirurgiczna plastyka powiek

Precyzyjnie i bez użycia skalpela. Niechirurgiczna korekcja powiek to alternatywa dla inwazyjnego zabiegu blefaroplastyki w przypadku mało i średnio nasilonej wiotkości skóry.

Oferujemy niechirurgiczną korekcję powiek – bez użycia skalpela. W przypadku średnio nasilonej wiotkości skóry powiek oraz u pacjentów, którzy boją się chirurgicznej interwencji istnieje możliwość wykonania zabiegu przy użyciu urządzenia D.A.S. Medical. 

D.A.S. Medical

To innowacyjne urządzenie do generowania plazmy wykorzystuje fale długie o częstotliwości radiowej. Ta wysoce skuteczna technologia daje nowe możliwości w zakresie małoinwazyjnej, niechirurgicznej korekcji powiek, redukcji wiotkości skóry, usuwania drobnych zmarszczek i blizn zlokalizowanych wokół oczu, skroni lub ust, a także do innych zabiegów dermatologicznych i estetycznych. Urządzenie to generuje efekt plazmy (strumienie elektronów i jonów), która ogrzewa, wygładza skórę i unosi opadające powieki.
Plazma to nowa technologia wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej i dermatologii. W Klinice MEGA-LENS stosujemy ją również z powodzeniem w niechirurgicznej blefaroplastyce – u pacjentów z niewielkim opadaniem powiek.

Technologia plazmowa – na czym polega?

Technologia plazmowa wykorzystuje efekt jonizacji w postaci wytworzenia iskry plazmy. W momencie dotarcia pulsacyjnie podawanej energii do powierzchni skóry (bez jej dotykania) oddaje ona swój ładunek podnosząc temperaturę tkanki na obszarze mniejszym niż 1mm2 do temperatury ok. 2000°C.
 

W zależności od zastosowania powoduje to:

  • usunięcie tkanki w precyzyjnie wybranym miejscu (dzięki temu możemy użyć plazmy np. do usuwania włókniaków czy brodawek),
  • skurczenie włókien kolagenowych – skutkuje to natychmiastowym obkurczeniem skóry, co jest wykorzystywane w liftingu powiek, jednocześnie pobudzone zostają procesy przebudowy, ujędrnienia i zagęszczenia tkanek poprzez produkcję nowego kolagenu; dzięki temu plazma pozwala skutecznie redukować zmarszczki i wiotkość skóry w obrębie oczu, skroni oraz ust (np. zmarszczek palacza).
  • Co ważne, energia jest deponowana bardzo precyzyjnie w wybranym punkcie, bez uszkadzania tkanek otaczających.
  • W klinice Mega-lens stawiamy na urządzenia medyczne o wysokiej jakości. Włoskie urządzenie D.A.S. medical ma certyfikat bezpieczeństwa na poziomie IIA oraz charakteryzuje się technologią selektywnych impulsów. Dzięki temu zabieg jest lepiej tolerowany, mniej inwazyjny i mniej bolesny. Pulsacyjne podawanie energii minimalizuje ryzyko przegrzania skóry czy powstania przebarwień, a także zmniejsza dolegliwości pozabiegowe. Lekarz ma możliwość wykonania aż 25 różnych procedur, co pozwala dobrać parametry zabiegu indywidualnie do każdego pacjenta.

 

Plazma – wskazania do zabiegu

  • Korekcja opadających powiek (blefaroplastyka) – jako alternatywa dla chirurgii plastycznej w przypadku małych i średnich zmian lub u osób, które nie chcą poddać się operacji; przy delikatnie opadającej powiece zwykle wystarczy jeden zabieg, czasami trzeba wykonać 2-3 powtórzenia w odstępie ok. 1,5 miesiąca, aby uzyskać pożądany efekt.
  • Technologia plazmowa jest też zalecana pacjentom po blefaroplastyce chirurgicznej, u których po kilku bądź kilkunastu latach od wykonania operacji doszło do nieznacznego opadania powiek wskutek naturalnych procesów starzenia – wykonanie plazmy może odwlec w czasie decyzję o wykonaniu ponownej plastyki powiek.

Plazma – pielęgnacja po zabiegu 

Zabieg plazmowy jest mało inwazyjny i dobrze tolerowany przez pacjentów. Nie wyłącza z życia zawodowego, a okres pełnej rekonwalescencji trwa ok. 3-7 dni. Skóra w tym czasie jest obrzęknięta i zaczerwieniona, ale objawy te ustępują samoistnie i nie wymagają specjalnego leczeni. Na skórze pojawiają się drobne strupki – nie wolno ich zrywać ani złuszczać, samoczynnie wykruszą się w ciągu kilku dni po zabiegu.