Mega-Lens Estetyka

22 114 01 11

22 114 01 11

Osocze i Fibryny

Bezpiecznie i skutecznie stymulują proces naprawczy skóry, wykorzystując preparaty uzyskane z odwirowanej krwi pacjenta.

Osocze i Fibryny

Bezpiecznie i skutecznie stymulują proces naprawczy skóry, wykorzystując preparaty uzyskane z odwirowanej krwi pacjenta.

Zabiegi wykorzystujące  preparaty pochodzące z organizmu pacjenta są wyjątkowo bezpieczne i skuteczne. Najczęściej stosowane jest osocze bogatopłytkowe i  fibryny bogatopłytkowe. Czym różnią? Kiedy stosujemy osocze bogatopłytkowe, płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku fibryny komórkowej, płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze  są aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawy, przez co efekt regenerujący jest mocniejszy.  

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

 Preparat pozyskiwany z krwi autologicznej (własnej) pacjenta, w którym stężenie płytek krwi jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym). Jego głównym celem jest biostymulacja komórek skóry. Osocze zawiera liczne czynniki wzrostu. Stymulują one namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, efektem czego jest napięta i nawilżona skóra. Terapia osoczem bogatopłytkowym  jest dobrym rozwiązaniem również dla alergików, których nadreaktywna skóra nie przyjmuje niektórych preparatów kosmetycznych.

WSKAZANIA:

 • skóra wymagająca rewitalizacji
 • redukcja drobnych zmarszczek
 • poprawa elastyczności i kolorytu skóry
 • łysienie androgenowe
 • skóra z oznakami zmęczenia, pozbawiona blasku

PRZEBIEG ZABIEGU: 

Zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi od pacjenta, ok. 6 – 60 ml. Trafia ona do specjalnych probówek, które następnie umieszcza się w urządzeniu umożliwiającym jej odwirowanie. Dochodzi wtedy do oddzielenia leukocytów i erytrocytów od osocza z płytkami krwi. W ten sposób uzyskuje się preparat nazywany osoczem bogatopłytkowym, który później wstrzykuje się w skórę pacjenta. Robi się to liniowo, wzdłuż wybranej fałdy czy zmarszczki lub poprzez zastosowanie klasycznej techniki mezoterapii.

FIBRYNA KOMÓRKOWA 

To koncentrat płytkowy nowej generacji w postaci trójwymiarowej struktury. Dzięki niej płytki krwi są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz powodują migrację mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca podania. Fibryna jest jednym z nierozpuszczalnych, fibrylarnych białek prostych, które występują w osoczu krwi. Bierze udział w procesie krzepnięcia, tworząc rusztowanie dla skrzepu.  

Wykorzystujące fibrynę zabiegi medycyny estetycznej zapewniają doskonałe efekty poprzez połączenie skoncentrowanych czynników wzrostu oraz komórek macierzystych. Fibryna bogatopłytkowa to koncentrat komórek macierzystych pozyskanych z odwirowanej krwi pacjenta. Stymuluje komórki do podziałów i tym samym budowania nowej tkanki skórnej.

WSKAZANIA:

 • oznaki starzenia się skóry: fałdy, kurze łapki
 • zmarszczki głębokie
 • skóra zapadnięta z ubytkami tkanek
 • wypełnienie i regeneracja blizn po trądziku

Przeciwskazania do zabiegu z osoczem i fibryną:

 • zażywanie aspiryny
 • choroby krwi
 • nowotwory ­– do 5 lat od zakończenia leczenia
 • białaczka, szpiczak
 • ciążą, laktacji
 • ostre stany chorób z autoimmunoagresji
 • ostre zapalenie lub marskość wątroby
 • leczenie antykoagulantami

Wskazówki przed zabiegiem:
Wymagane jest dobre nawodnienie organizmu przed i w dniu zabiegu. Nie powinno się stosować leków przeciwzapalnych przed zabiegiem oraz 7 dni po nim. Przeciwbólowo należy stosować w razie potrzeby tylko paracetamol.

PLASMA COMPLEX

PLASMA COMPLEX to innowacyjna i bezpieczna terapia wykorzystująca spektakularne połączenie skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Przełomowa technologia frakcjonowania własnej krwi pacjenta pozwala pozyskać dwie frakcje fibryny bogatopłytkowej.

To naturalny, autologiczny zabieg z krwi własnej pacjenta wykorzystujący hematopoetyczne komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną w regeneracji tkanek.

Unikalność terapii komórkami macierzystymi polega na ich ogromnym potencjale regeneracyjnym. Mogą one odtworzyć każda tkankę, której potrzebuje organizm w procesie regeneracji.

Komórki macierzyste posiadają 3 charakterystyczne cechy: ulegają nieograniczonej liczbie podziałów, mają zdolność do różnicowania się w komórki innych tkanek oraz zdolność do samoodnawiania.

Na czym polega zabieg?
Zabieg Plasma Complex polega na pozyskaniu z krwi własnej pacjenta (podczas dwóch osobnych odwirowań) dwóch frakcji fibryny: komórkowej z hematopoetycznymi komórkami macierzystymi oraz fibryny strukturalnej. Fibryna strukturalna tworzy tymczasowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skóry, natomiast fibryna komórkowa dostarcza komórki macierzyste, czynniki wzrostu, cytokiny oraz leukocyty, niezbędne do odbudowy tkanki.

Czas potrzebny na wykonanie zabiegu Plasma Complex, to ok. 45 minut.

Efekty po zabiegu
Po zabiegu możemy spodziewać się wzrostu napięcia skóry, lepszej sprężystości, odczucia wypełnienia. Przywracamy skórze lepszą gęstość, prawidłowe odżywienie i ukrwienie skóry. Wypełniają się ubytki tkankowe w skórze, wypłycają się zmarszczki, blizny, np. po trądziku, po oparzeniach.

Dzięki procedurze Plasma Complex stymulujemy proces zanikania rozstępów, możemy zmniejszyć efekt tzw. ,,pomarańczowej skórki,, – cellulitu.

Procesy zachodzące w tkankach po wykonaniu 3 zabiegów Plasma Copmlex.

1. STYMULACJA
Uruchomiony zostaje proces namnażania się i odkładania w szkielecie fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka, komórek śródbłonka naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek strukturalnych oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

2. REGENERACJA
Przebudowa tkanki skórnej ze wzmożoną syntezą kolagenu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych. Kolagen przywraca skórze elastyczność, sprężystość i napięcie. Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiedzialne są za odpowiednie dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej.

3. ODMŁODZENIE
Odbudowujemy prawidłową strukturę skóry. Poprzez właściwe ukrwienie oraz odbudowę struktury komórkowej odmładzamy skórę, wydłużamy jej żywotność spowalniamy proces starzenia skóry.

Dla kogo jest zabieg?

Zabieg dedykowany jest zarówno młodym, zapracowanym osobom, jak i osobom z cerą dojrzałą. Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, elastyczność, sprężystość. Ogromny wpływ na jakość naszej skóry maja czynniki środowiskowe – mróz, słońce, zanieczyszczone powietrze, codzienny stres. Nasza skóra ulega wyniszczeniu bez względu na wiek. Jest to zabieg dla wszystkich osób, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry.

Przeciwwskazania:

 • Choroby krwi
 • Nowotwory
 • Przewlekłe schorzenia wątroby
 • Ostre stany z autoimmunoagresji
 • · Zakażenia ostre i przewlekłe
 • Ciąża i laktacja
 • Leczenie antykoagulantami
 • Stosowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych