Mega-Lens Estetyka

22 114 01 11

22 114 01 11

Aktualności

Masz problem w wypadającymi włosami po Covid-19? My mamy rozwiązanie!

Według badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, aż 30% pacjentów ma problem z wypadaniem włosów po przechorowaniu Covid-19. Ten problem pojawia się zwykle po 2-3 miesiącach po chorobie, a jego przyczyną jest wpływ koronawirusa na skrócenie fazy wzrostu włosów, czyli łysienie telogenowe. Proces wypadanie włosów może trwać od 3 aż do 9 miesięcy.

Closeup,Of,Comb,Brush,With,Long,Loss,Hair,With,Copy

Osocze bogatopłytkowe stosowane na owłosioną skórę głowy w leczeniu wypadania włosów i łysienia, hamuje wypadanie włosów, pobudzenie ich odrostu – włosy stają się gęstsze i mocniejsze. Osocze pobierane jest od pacjenta, poddawane obróbce a następnie wstrzykiwane w skórę głowy. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Osocze bogatopłytkowe, inaczej PRP (od ang. Platelet Rich Plasma), to autologiczny koncentrat płytek krwi w osoczu, który pozyskuje się z własnej krwi pacjenta, dzięki czemu jest to zabieg bezpieczny zwłaszcza dla osób borykających się z różnymi rodzajami alergii. Po pobraniu jest ona odwirowywana w specjalnym urządzeniu, a uzyskane w ten sposób osocze lekarz podaje w skórę pacjenta metodą mezoterapii. Osocze ma bardzo silne właściwości regeneracyjne i naprawcze, wykorzystywane już od dawna w medycynie, m.in. w ortopedii, chirurgii, medycynie sportowej, stomatologii czy okulistyce. Zawdzięcza je wysokiej koncentracji płytek krwi, które po podaniu w skórę uwalniają czynniki wzrostu, odpowiedzialne za procesy regeneracyjne, m.in. różnicowanie komórek macierzystych i tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny.